Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cenzura a zase cenzura

19. 7. 2018

Nevěřili by jste co všechno se dá ve Zpravodaji Města Čelákovice cenzurovat. Velmi pěkný článek o nové knize zde chtěla zveřejnit PhDr.Ladislava Petišková, ale neuspěla. Zda obdržela nějaké zdůvodnění nevíme, ale jen těžko si lze představit jiný důvod , než skutečnost, že autorem knihy je bývalý ředitel muzea Jaroslav Špaček. Více najdete na webu Čelákovické fórum .

Bývalý ředitel muzea se již několik let potýká s různými formami šikany a je přehlížena opakovaná nominace na udělení výroční ceny města. Letos cenu obdrží nějaký generál , kterého v Čelákovicích téměř nikdo nezná. Prý je to z vděku za šíření dobrého jména Čelákovic doma i ve světě. Hlavní zásluhou však jsou dětské dny v Sedlčánkách, kde jednou za rok přiletí helikoptéra a přijedou moderní obrněné Pandury. Děti i dospělí jsou unešení vojenskou technikou. Jaký je však podíl pana generála? Zavelí a pak pomáhá Pandury "tlačit" až do Sedlčánek? Ne asi to jeden z předních velitelů naší armády dělat nemusí. Stačí zavelet. Jak šíří dobré jméno našeho města ve světě? Má na čepici obrázek kapličky, nebo snad rozpadající se školy?

Zřejmě by mohl být důvod nezveřejnění zcela obyčejný. Prostě se to do Zpravodaje nevešlo. Zde zdůvodnění také pokulhává. Zpravodaj Města Čelákovice ma 27 až 32 stran a třeba noviny z Českého Brodu mají 40 stran a z Říčan 91 stran. Proč se tedy článek nevešel? Lidská malost.