Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čelákovické internetové stránky - vizitka města

8. 4. 2014

Dne 7.4.2014 byly zveřejněny výsledky celostátního kola soutěže "Zlatý erb" Kdo má zájem může si otevřít vítězné stránky (1.Most 2.Bruntál 3.Jihlava ) a porovnat je se stránkami města Čelákovice. Věřím, že příští rok bude www.celakovice.cz oceněno a pokud nezíská hodnocení ani v krajské soutěži, nevadí. Důležité je, aby přibývaly zdařilá vylepšení, jako je propagační film "Celákovice-město na Labi" a pak stránky budou mít to nejdůležitější - zájem občanů našeho města. Přirozeně by neměly chybět smlouvy uzavírané městem, směrnice o veřejných zakázkách, posudek na zjištění místně obvyklého nájemného a další. Nic přece netajíme a občan by měl mít informace o všem co se ve městě děje.

 

Opět v poli poražených

Město Čelákovice podalo přihlášku do celostátní soutěže svazu měst a obcí „Zlatý erb“, která se uskutečnila již po šestnácté a měla za cíl vyhodnotit kvalitu přihlášených internetových stránek. Ve Středočeském kraji proběhlo krajské kolo 21.3.2014 a odborná porota vyhodnotila 3 nejlepší stránky měst, kde jsme měli i my zastoupení. Nedopadlo to dobře, neboť jen první tři vyhodnocení mohou mluvit o kvalitě a ostatní mohou čekat na ročník příští a zkusit štěstí znovu ( 1.Benešov, 2.Neratovice, 3. Králův Dvůr ).

Bylo by dobré poučit se od úspěšných měst a především od těch, co budou vyhodnocena v celostátním finále. Je pravda, že jen těžko můžeme srovnávat podmínky měst z rozšířenou působností kde je většinou několik IT pracovníků. Pro příští rok však i u nás bude v otázce personální příznivější klima neboliž došlo k navýšení pracovníků IT. Nová úprava internetových stránek města Čelákovice měla zaděláno na problémy již při svém zrodu neboť do dnešního dne jsem nezjistil, kdo je vlastně odpovědný za její zadání.Žádný orgán veřejné správy neodsouhlasil konečnou podobu předaného díla a tak to podle toho vypadá.Králův Dvůr je také malé město a dokonce jen s polovičním počtem obyvatel, ale jeho stránky jsou na vyšší úrovni. Prostě to chce mít na úřadě odpovědného úředníka, co bere stránky města, jako svou vizitku a podle toho k nim přistupuje. Snažil jsem se upozornit na různé vady stránek, ale většina mých námětů zůstala jen někde v poznámkovém bloku a víc se jim nikdo nevěnoval. Bývá zvykem u dobrých městských stránek, že jste uvítáni starostou ( v případě Čelákovic Vás uvítá paní Tichá – starostka?? ). V části věnované životnímu prostředí se dočtete, jako první zprávu o třídění odpadu. Máme plno nádherných míst v Čelákovicích i okolí, ale my se pyšníme především odpady. Nic nemám proti třídění odpadu, ale chlouba Čelákovického životního prostředí by měla být jinde. Otevřete položku Zdravotnictví a hledáte lékárny. Marně, neboť musíte mít informaci, že se lékárny hledají pod jiným symbolem. Na titulní stránce najdete čtyři sloupce a jeden z nich nese název INFORMACE. Opravdu zajímavé členění. Co je obsaženo v těch zbývajících sloupcích. To informace nejsou? Podobnou kuriozitu jen těžko najdete v celé ČR!! Jeden ze sloupců se jmenuje SPRÁVA MĚSTA. Když se po kliknutí název odkryje najdete zde tři fotografie starostky a dvou místostarostů. Nevím co to má znamenat. V zákoně o obcích jsem nikdy neviděl podobné uskupení. Veřejné orgány města jsou zastupitelstvo, rada obce a starosta.Nic o čelákovickém vynálezu zde uvedeno není. Tak bych mohl dlouho pokračovat.

Čelákovické internetové stránky – vizitka města.