Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce stadionu

Rekonstrukce stadionu byla připravována v režii TJ Spartak jako 3 etapy rekonstrukcí. Jako vzpomínku na slavné okamžiky jsem ve fotoalbu připojil několik fotografií z archivů Jaroslava Špačka a Jaroslava Ryneše :

První etapa:   rekonstrukce  atletické dráhy a atletických sektorů. Náklady 18 mil. Kč (dotace 12,5 mil. Kč a spoluúčast města 5,5 mil. Kč). Tato akce je kompletně zajištěna s termínem zahájení srpen 2014 a termín dokončení 30. 4. 2015.

Druhá etapa:   rekonstrukce  fotbalového hřiště s umělým zavlažováním. Investor TJ Spartak Čelákovice. Náklady 7 mil. Kč (dotace 4,9 mil. Kč a spoluúčast města 2,1 mil. Kč). Tato akce je připravována. S termínem zahájení říjen 2015 a termín dokončení 30. 11. 2015.

Třetí etapa:  rekonstrukce tréninkového fotbalového hřiště s umělou trávou. U této akce by byl investor SK Union Čelákovice. Náklady cca 15 mil. Kč (dotace 10,5 mil. Kč a spoluúčast města 4,5 mil. Kč). Tato akce připravována pro rok 2016.

V průběhu provádění jednotlivých etap Vás budu zde ve fotoalbu informovat obrazem o vývoji rekonstrukčních prací 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

27.4.2015 První etapa je hotová - atletický ovál je opět chloubou města.

-------------------------------------------------------------------------------------

Přišly první potíže. Vedení města v nové sestavě nebylo spokojené a tak přišel článek do Zpravodaje, trestní oznámení, stížnost na ministerstvo školství a náš stadion se probíral i v parlamentu. Kontrola ministerstva pochybení nezjistila, policie případ odložila a v parlamentu poslankyně ODS také neuspěla. Město nezaplatilo TJ Spartak dohodnutou dotaci a to byl jediný úspěch velké snahy o likvidaci tělovýchovné jednoty. Výsledek je však zcela opačný než se očekávalo TJ Spartak útoky přežil a nyní se hledá odpovědná osoba za škodu vzniklou z prohrané soudní pře. Občané nechtějí platit to co způsobil někdo neodpovědným jednáním.