Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městské muzeum

Městské muzeum v Čelákovicích bylo založeno v r.1903 a patří mezi přední regionální muzea v České republice. Mimořádný podíl na rozvoji muzea má bývalý ředitel pan Jaroslav Špaček, který městské muzeum vedl v letech 1972 až 2009. Sbírky muzea jsou také příležitostně vystavovány na různých místech ČR i v zahraničí. Práce pana Špačka byla oceněna v r. 2003 medailí ministra kultury Artis Bohemiae Amicis, udělovanou pouze nejvýznamnějším osobnostem v oblasti kultury. 

Mnozí si neuvědomují, že posláním a hlavním cílem muzea je dokumentovat přírodu, kulturu a život kolem nás, tzn. uchovávat v paměti autentické doklady o vývoji životního prostředí a společnosti, a právě tyto cíle dokladují bohaté muzejní sbírky a s nimi související dokumentace. Muzeum rovněž přispívá k vytváření vědomí sounáležitosti lidí k městu i regionu a podílí se na formování jejich image. Představuje také instituci, kolem níž se soustřeďuje část zdejšího kulturního života. Právě v této úloze je i naše muzeum, jak pro současnost, tak i pro budoucí generace nezastupitelné.

V současné době městské muzeum prodělává ke škodě své i města krizi nejen personální, ale i odbornou a bývá častým tématem jednání městského zastupitelstva. Přejme si, aby se tato negativa stala co nejdříve jeho minulostí.

 

 

Příspěvky

Vánoční dárky ředitele muzea

20. 12. 2012

Skandální jednání vůči dlouholetým zaměstnancům. Jak dlouho ještě budeme trpět jednání "manažera" vybraného neregulérním výběrovým řízením. Likvidujeme kolektiv zaměstnanců, kteří pro město pracují s vynikajícím úsilím a odvádějí kvalitní práci. Opravdu to rada takto nechá být? 

 

Informace o aktuálním dění v muzeu

7. 8. 2012

Ne vždy je pravda co se povídá ....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Městské muzeum | Fotografie: Muzeum aktuální dění | Komentářů: 1

Jubileum Jaroslava Špačka

6. 3. 2012