Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město přátelské rodině

Obec přátelská rodině je soutěž vyhlašovaná již pět let Ministerstvem práce a sociálních věcí, jejím cílem je propagace rodinné politiky na místní úrovni ( příklady např.Kojetín. , Dobříš Valašské Meziříčí )  Co to však je ta rodinná politika v Čelákovicích nevíme neboť zatím se nikdo tímto tématem nezabýval. Co to je např. komunitní plánování v Čelákovicích také mnoho lidí neví, ale již od roku 2008 je usnesením zastupitelstva rozhodnuto, že si město pořídí komunitní plán ( zatím však zůstalo jen u usnesnesení a komunitní plán chybí ). Téměř všechna srovnatelná města mají komunitní plánování již několik let zavedené Český Brod,  Lysá nad Labem, Neratovice a na jeho pořízení získala i značné dotace. Nahlédněme na stránky některých měst a vezměmě si příklad vždyť občané Čelákovic si to zaslouží . Příkladů je hodně  Tišnov, Landškroun, Studénka ,Hustopeče , Jablonec nad Nisou, VsetínRychnov nad Kněžnou, atd.

V našem městě se nemusíme až tak úplně stydět neboť máme v některých směrech mimo běžně očekávaného co nabídnout . Mateřské centrum, sdružení ROUTA , soukromé mateřské školky Ekolandia, Větrníček. Sportovní vyžití pro mládež. Dům dětí a mládeže, skaut, Výtvarnou dílnu Labyrint. Co však nabízíme seniorům ? Žije jich v Čelákovicích ve věku nad 60 let celkem 1720 a 37 jich je umístěno v domech s pečovatelskou službou . Co víme o potřebách těch zbývajících? Jak je naše město bezbariérové?   Ptejme se. Zkusme srovnat jak jsou obyvatelé informováni o pečovatelské službě v Čelákovicích a třeba v Napajedlech.

 

Příspěvky

V Lysé nad Labem slavnostně otevřeli stacionář

1. 10. 2018

Stacionáře rostou, jako "houby po dešti".

 

Ostuda Čelákovic na pokračování

6. 2. 2017

Kolikrát budou ještě Čelákovice označeny za místo středověkého bydlení?    

 

Domov seniorů

3. 2. 2017

Požadujme kvalitu a řádný veřejně zdůvodněný ekonomický rozbor provozních nákladů

 

Opět budeme poslední

17. 10. 2016

Opravdu není nutné pro seniory něco udělat?

 

Kde se žije nejlépe

14. 10. 2016

zajímavé srovnání regionů

 

Nejlepší místo pro život

16. 2. 2016

porovnání krajů

 

Lidé z čelákovických domků již nechtějí bydlet v ghettu

16. 12. 2015

článek z Nymburského deníku

 

Charitativní fond

29. 7. 2015

Zastavme mrhání veřejnými prostředky a přispějme potřebným. Jinde to umějí a i v Čelákovicích se najdou lidé s potřebou pomoci.

 

Pochybnosti stále trvají

23. 9. 2014

 

Jde o podvod a nebo nedocenění práce pro seniory? Hledá se nominační dopis!!!

 

Příklad z Lysé nad Labem - bezpečně do školy

24. 5. 2014

jak Vaše dítě vnímá cestu do školy? Cítí se na cestě bezpečně?