Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město přátelské rodině

Obec přátelská rodině je soutěž vyhlašovaná již pět let Ministerstvem práce a sociálních věcí, jejím cílem je propagace rodinné politiky na místní úrovni ( příklady např.Kojetín. , Dobříš Valašské Meziříčí )  Co to však je ta rodinná politika v Čelákovicích nevíme neboť zatím se nikdo tímto tématem nezabýval. Co to je např. komunitní plánování v Čelákovicích také mnoho lidí neví, ale již od roku 2008 je usnesením zastupitelstva rozhodnuto, že si město pořídí komunitní plán ( zatím však zůstalo jen u usnesnesení a komunitní plán chybí ). Téměř všechna srovnatelná města mají komunitní plánování již několik let zavedené Český Brod,  Lysá nad Labem, Neratovice a na jeho pořízení získala i značné dotace. Nahlédněme na stránky některých měst a vezměmě si příklad vždyť občané Čelákovic si to zaslouží . Příkladů je hodně  Tišnov, Landškroun, Studénka ,Hustopeče , Jablonec nad Nisou, VsetínRychnov nad Kněžnou, atd.

V našem městě se nemusíme až tak úplně stydět neboť máme v některých směrech mimo běžně očekávaného co nabídnout . Mateřské centrum, sdružení ROUTA , soukromé mateřské školky Ekolandia, Větrníček. Sportovní vyžití pro mládež. Dům dětí a mládeže, skaut, Výtvarnou dílnu Labyrint. Co však nabízíme seniorům ? Žije jich v Čelákovicích ve věku nad 60 let celkem 1720 a 37 jich je umístěno v domech s pečovatelskou službou . Co víme o potřebách těch zbývajících? Jak je naše město bezbariérové?   Ptejme se. Zkusme srovnat jak jsou obyvatelé informováni o pečovatelské službě v Čelákovicích a třeba v Napajedlech.

 

Příspěvky

STACIONÁŘ

6. 2. 2014

Ve veřejné sbírce vybráno více než 3 miliony korun.V Čelákovicích být seniorem není příjemná vyhlídka. Budou mít naši senioři také podobné služby a nebo budou zavřeni v panelácích a rodinných domech bez kontaktu s okolím? Ptejte se na zastupitelstvu a hledejme společná řešení.

 

V okolních městech se setkávají s občany a ptají se jich

27. 3. 2013

 

Denní stacionář

9. 2. 2013

 

1720 seniorů nad 65 let a co jim nabízíme

4. 1. 2013

Na jednání komise rozvoje 16.října 2012 jsem předložil materiál mapující péči o seniory ve městech našeho okolí. Srovnání nevyznívá pro Čelákovice příznivě a tak byl následně materiál usnesením rady předán k projednání sociální komisi.Uběhly již 2 měsíce a zatím se komise s materiálem neseznámila a ani jednotliví členové komise materiál neobdrželi. Není zájem podmínky pro život seniorů zlepšit? Na jednání zastupitelstva jsem se při schvalování rozpočtu zeptal zda je ve výdajích počítáno s Komunitním plánem. Starosta odpověděl, že je možné zařadit pokud si to zastupitelé budou přát. Nerozumím této odpovědi. Zastupitelé schválil pořízení Komunitního plánu v r.2008 a současná koalice má Komunitní plán v programu!! Čelíme kritice za nedostatek kapacity v mateřských školkách a obdobná situace začíná ve školách. Se seniory je to stejné jen jejich tlak na změnu není tak razantní jako u občanů mladších a tak se nikdo nezabývá byť již uloženými úkoly jako bylo usnesení rady o stacionáři a nebo mým materiálem.

 

Rodinné centrum ROUTA a Město Čelákovice partnery

3. 10. 2012

Praktické naplnění Místní Agendy 21 představuje partnerství rodinného centra ROUTA a města Čelákovice při realizaci grantových programů. Aktivity žen z ROUTA jsou vynikajícím přínosem pro naplnění cílů Strategického plánu rozvoje Čelákovic schváleného v prosinci 2011.

 

Jmenována nová vedoucí městské pečovatelské služby

30. 8. 2012

 

Komunitní plánování sociálních služeb

8. 7. 2012

VIZE

Čelákovice - město kvalitních sociálních služeb a spokojených uživatelů