Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita ovzduší v Čelákovicích

Množství informací o kvalitě ovzduší mne přimělo vytvořit novou rubriku, kde pro větší přehlednost budou uvedeny pouze informace související s ovzduším. Je to nutné neboť se objevují lidé, kteří tvrdí, že problematika ovzduší je záležitostí vzniklou počátkem roku 2014 a trochu i účelově před komunálními volbami. Je to naprostý nesmysl neboť problematikou ovzduší se zastupitelstvo zabývá již od r.2007 a to ne z vlastní iniciativy, ale díky podnětům od nespokojených občanů. Pro jednoduchou orientaci je možné nahlédnout do 32 zápisů Komise pro životní prostředí ( zřízené v prosinci 2010 ) a zjistíte, že toto téma bylo na pořadu téměř na každém jednání. Současně je vhodné připomenout, že znečištěné ovzduší je příčinou mnoha zbytečných onemocnění a dokonce je dáván v oficiálním materiálu Státního zdravotního ústavu do souvislosti poměr % zvýšeného znečištění se zvýšeným % předčasných úmrtí. Je dobré přečíst si článek ze servru Lidovky.cz - Smog zabiják. Za sedm let usmrtil 34 tisíc Čechů, nejvíc na Ostravsku. V žádném případě se nejedná o snahu zaměřit pozornost pouze na jeden podnik, ale mělo by být snahou všech občanů města věnovat pozornost všem zdrojům znečištění. Zbytečná tranzitní doprava zatím nedělá nikomu ze současného ( i bývalého vedení ) města žádný problém stejně tak, jako preventivní opatření v mateřských školkách a školách. Občané by měli být informováni o všech názorech svých zastupitelů a měli by protestovat proti cenzuře, která se opět začala v souvislosti s debatou o ovzduší objevovat v zápisech z jednání zastupitelstva. Věřím, že občané podepsaní pod petici "Kvalitní ovzduší pro naše děti" se nespokojí jen se slovy, ale budou požadovat konkrétní viditelné kroky a nestrpí žádné zbytečné odklady v jednání. 

 

Příspěvky

DEN PRO NAŠE OVZDUŠÍ

21. 9. 2014

AKTUALIZACE 21.9.2014 Trochu pouťová atrakce, ale každé připomenutí potřeby změnit ovzduší je vítané. Zveřejňuji srovnání s Brandýsem a závěry z centra pro životní prostředí.

 

Kotlíkové dotace vyčerpány za 2 dny

10. 9. 2014

 

Článek z MF DNES a citace vyjádření SZÚ

20. 8. 2014

 

Více než 10 000 aut projíždí každý den ulicí Masarykovou

8. 6. 2014

Jak jsme pokročili v jednáních o výstavbě obchvatu? Jak daleko je příprava k vysazení zeleného pásu oddělujícího slévárnu od bytové zástavby?

 

Článek RNDr.Petra Petříka, Ph.D. o kvalitě ovzduší

8. 6. 2014

Čistý vzduch ve městě - základ našeho zdraví

 

První schůzka pracovní skupiny ke kvalitě ovzduší

23. 5. 2014

 

Čelákovické ovzduší opět v médiích

15. 5. 2014

 

Ovzduší Čelákovic je přirovnáno k Ostravě

25. 4. 2014

AKTUALIZOVÁNO 25.4.2014 Beseda o kvalitě ovzduší - příspěvek MUDr.Miroslava Šuty z centra pro životní prostředí a zdraví

 

Pozvánka na besedu o kvalitě ovzduší v Čelákovicích

28. 3. 2014

AKTUALIZOVÁNO 28.3.2014 o besedě píší v médiích

 

Velmi zajímavý rozhovor o kvalitě ovzduší

10. 3. 2014